Hasta yakınlarını unutmadılar

Hasta yakınlarını unutmadılar

Dr. Ahu PAKDEMİRLİ
“Kanserli hastaların yakınlarına müjdem var” başlıklı bir makale yazmıştım 2012 haziranında. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir eski Belediye Başkanı Burhan Özfatura, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, KİT-VAK Mütevelli Heyet Başkanı Prof.Dr. Suat Çağlayan, KİT-VAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk’un yer aldığı törende İzmir’de ikinci konuk evi projesi için KİT-VAK ve Dokuz Eylül Üniversitesi protokol imzalamışlardı.

Dün (22 Kasım 2013) tarihinde ise bu protokolün somut kanıtını gördük. Temel atma töreniydi aslında ama o kadar hızlı çalışmışlar ki, inşaatın kabası bitmiş bile. 36 ay sonra bitecek denilen proje, muhtemelen daha önce tamamlanacak.  İzmir milletvekilleri Mustafa Moroğlu ve Mehmet Ali Susam, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, KİT-VAK Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Suat Çağlayan, KİT-VAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, İzmir Vali Yardımcısı Celal Ulusoy, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda’nın yanı sıra pek çok hayırsever törende hazır bulundu hem de yoğun yağmura rağmen. Hamza Dağ, İlknur Denizli, Burhan Özfatura, Oktay Vural gibi pek çok kişi de telgraflarıyla, tebrik ve teşekkür mesajlarıyla varlıklarını hissettirdiler.

Çocuğu, annesi, eşi, kardeşi… Hastası hastanede yatarken kanepelerde yatan, hastane koridorlarında kıvrılmış oturan, şanslıysa arabasının içinde bekleyen hasta yakınları! Artık sona az kaldı. “Hasta Yakınları Konuk Evi” en kısa sürede tamamlanıp hizmete girecek. Hastanızla ilgilenirken hastane kapılarında sürünmeyeceksiniz.

Bu olanağı sağlayan tüm hayırseverlere, organize edenlere, KİT-VAK yöneticilerine, Rektör Hocamıza ve elini taşın altına koyan herkese teşekkürler. Hastalar kadar hasta yakınlarına da değer verildiğini gösterdiniz. Hep iyi haberler duymak dileğiyle…

Sağlıkla kalın.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Köşe Yazılarım

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s